NEJ NEJ NEJ MISTROVSTVÍ ČR – kolik NEJ letošní MČR, asi nespočítáme, ale tohle bylo největší, nejrozsáhlejší, nejzajímavější, nejúžasnější, atd. Bylo pro všechny závodníky jistě úžasné přebírat ocenění na tom úžasném pódiu. Tepličtí závodníci se tam postavili celkem 6x.
Pro náš teplický oddíl sportovního šermu bylo také významné –
Pepa Balcar byl v seniorech PRVNÍ po skupinách a boj o medaili prohrál s Michalem Čuprem v napínavém souboji a obsadil skvělé 5. místo oproti loňsku si polepšil o dvě místa.
Gábina Aigermanová se poprvé probojovala v seniorkách do finálové osmičky a obsadila 6. místo.
Ještě lépe na tom byla v juniorkách, kde potvrdila svou pozici a na úžasném finále v Home Credit Aréně šermovala o zlato. Bylo z toho skvělé druhé místo – stříbrná medaile a titul více mistryně ČR.
Káťa Weisová v juniorkách také nezahálela a makala, až do finálové osmičky. Obsadila 8. místo a může se těšit na sezonu s účastí na Světových pohárech juniorek.
Honza Kotala se na svém prvním juniorském turnaji, také činil – dostal se do „16“ a obsadil 14. pozici.
Vojta Gaisler si užil také to úžasné podium – v žácích vybojoval úžasně 5. místo a jistě ho čeká dobrá sezona.
Václav Krogner se postaral o to, aby to v mladších žácích cinklo bronzem – skvělý závěr mladších žáků.
Naši žáci se vrhli i na družstva v sestavě Jan Gaisler, Vojtěch Gaisler se ve sváteční den utkali v kordu družstev. Vedli si výborně po prohře o mediale už nepustili a po dalších dvou výhrách obsadili skvělé 5. místo.
Děkuji všem závodníkům za skvělou reprezentaci.
Na poli rozhodčích nás reprezentovali do roztrhání těla – Roman Marhold a Daniel Pham .
Nejdůležitější muž na place Jiří Jakeš – technik, kterého poslouchali všechny navijáky v hale, ten který každý den zhasínal a ráno rozsvěcel.
Máme za sebou krásné MČR celosvazové ve všech zbraních – bylo úžasné se potkávat napříč zbraněmi a kategoriemi. MČR plné emocí, sportovních zážitků a kamarádství.
Karel Biebl